Что значит цвет пояса в Каратэ

У карате "обі" - це пояс, який служить для того, щоб утримувати гі запахнутим, але значення обі набагато більше, ніж просто "бути зав'язкою". Подібно гі, обі має символічне значення.

За традицією, коли хтось починає вивчення карате, йому дають білий обі. Через деякий час білий пояс від поту, розлитого на тренуваннях, стає жовтим. Після багатьох місяців важких тренувань пояс стає зеленим. Після кількох років занять пояс стає коричневим. Якщо каратека продовжує свої тренування, то пояс поступово стає чорним. Чорний пояс означає, що людина старанно вивчала карате багато років.

Якщо каратека присв'ятив вивченню бойових мистецтв все своє життя, то його обі спочатку продовжує темніти, а потім починає зношуватися і вицвітати. На ньому з'являються білі плями. На обі також залишаються плями крові від багатьох випробувань, яким карате піддає всіх каратеків, і на поясі разом з білим з'являється червоний колір. Після кількох десятиліть служіння карате-до справжнього майстра стає білим з червоними плямами або навіть повністю червоним. Іноді чорний обі майстра стає повністю білим. Це означає, що каратека пройшов повне коло і досягнув просвітління.

Сьогодні традиційні стилі карате зберігають традиційні кольори поясів, на відміну від багатьох інших стилів, які використовують більшу кількість кольорів у тому, щоб стимулювати прогрес учнів частіше.

Білий – це колір невинності. Він вказує на того учня, свідомість і дух якого «не заповнені», того, хто наївний щодо духовних аспектів карате-до. Білий колір також показує, що людина мало знайома з технікою карате. Білий колір - це колір новачка, того, «чия чаша пуста».

Жовтий – це колір сонця, колір світла, колір багатства. Жовтий образ показує того, для кого світло нового дня почало сяяти. Це колір того, чий дух, розуміння та технічні навички зростають.

Зелений – це колір росту, колір трави та лісів. Зелений образ показує тих, хто почав поглинати світло, тих, у кого навички та дух починають розквітати і приносити плоди.

Коричневий це колір землі, колір опори. Коричневий образ має той, чия техніка стає досконалою, чия свідомість родюча і чий дух міцний.

Чорний колір – це змішування всіх кольорів. Він вказує на тих, хто зміг подолати перешкоди, з якими учні стикаються в перші роки вивчення карате. Чорний – це колір ночі. Він показує, що перший «день», який розпочався з жовтого кольору, закінчено, і новий день настає. Цей колір показує, що каратека стоїть на самому початку свого шляху.