Програма з карате розроблена для клубів та секцій карате громадської організації «Шотокан Карате Вінниця», далі – ГО «Шотокан Карате Вінниця» і є основним документом у плануванні, організації навчально-тренувальної та виховної роботи.

Програма складена згідно з вимогами Типового положення про ДЮСШ та СДЮШОР, затвердженого наказом Міністерства України у справах молоді і спорту від 02.09.1992 №1681.

Навчальний матеріал програми складається з теоретичного та практичного розділів, викладений відповідно до змісту роботи у групах початкової підготовки. навчально-тренувальних, спортивного удосконалення та групах вищої спортивної майстерності, що дозволяє інструкторам спортивних секцій, та клубів виробити єдиний комплексний підхід до оцінки тренувального процесу в багаторічній системі підготовки спортсменів. Обидва розділи програми взаємопов'язані й передбачають виховання гармонійно розвиненої людини.

Нормативна частина програми враховує, що карате відноситься до складно-координаційних видів спорту і є офіційним документом, згідно з яким планується навчально-тренувальна робота у клубах та спортивних секціях ГО «Шотокан Карате Вінниця».